Přeskočit na hlavní obsah

Grafen - okno do budoucnosti


Grafen je jedním z nedávno objevených "zázračných" materiálů, který svými vlastnostmi a možnostmi svého využití neustále překvapuje vědce po celém světě. Již teď vědci úspěšně zkoumají jeho možné využití v solární energetice, elektronice, při destilaci a separaci bez ohřevu, v ukládání energií, při detekci nebezpečných látek a podobně. Grafen jako nová forma uhlíku, tlustá jen pouhý jeden atom, zcela jistě představuje spolu s dalšími novými materiály okno do budoucnosti.

Na téma Grafen - okno do budoucnosti jsem v březnu 2012 ve spolupráci se svým spolužákem Pavlem Müllerem vypracoval svoji první práci do celorepublikové soutěže Partner projektu Enersol, ve které jsem   reprezentoval Liberecký kraj na celostátní přehlídce v Pardubicích. V květnu 2012 jsem pak v práci se stejným názvem, která vycházela z původní práce, reprezentoval svoji školu v další celorepublikové soutěži SOČ 2011-2012 (Středoškolská odborná činnost), kde jsem se umístil na 3. místě v krajském kole v Liberci. Obě práce mají čistě informativní charakter.


Kopii práce, která byla použita v soutěži Partner projektu Enersol si můžete prohlédnout zde:
https://docs.google.com/open?id=0BwT1mjLzQ0MdZWVJMUVVMWdpQ28

Kopii práce, která byla použita v soutěži SOČ 2011-2012 si můžete prohlédnout zde:
https://docs.google.com/open?id=0BwT1mjLzQ0MdZDE1WWxkUmRQVFU

Populární příspěvky z tohoto blogu

Fobo.cz a životní příběh

Zdravím všechny. Snad to píšu alespoň pro někoho. :) Jak již možná mohl někdo zaregistrovat, tak jsem měl dopravní nehodu na kole. Zrovna na cestě ze kolegou ohledně Foba. Na kole jsem měl srážku s autem, které jelo zhruba 50 km/hod. Nehoda se mi stala necelý týden před návratem do druhého ročníku na vysokou školu do Brna. Díky štěstí v neštěstí se mi nehoda stala 1 - 2 km od liberecké Krajské nemocnice, ale nelituji, že jsem neletěl vrtulníkem, protože jsem upadl do hlubokého kómatu, ve kterém jsem byl zhruba 2 měsíce a ani bych si to nepamatoval.

Naději na přežití mi nedávali ani záchranáři, ani doktor, který mě přijímal a prvně operoval. Takže děkuji bohu, že jsem dopadl, tak jak jsem dopadl. Z té nehody jsem si odnesl skoro až metrovou jizvu na noze, která pokračuje až k zádům. Dále přerušený nerv v pravém palci, takže skoro nehybnou pravou špičku a hlavně celoživotní zkušenost.
Zrovna dnes ukončuji svůj pobyt v rehabilitačním centru v Kladrubech. S pobyt, jsem tu velmi spokojený …

Světová finanční krize 2008

K napsání tohoto článku mně inspiroval dokumentární film Inside Job, který získal Oscara za celovečerní dokument za rok 2011, film poskytuje objektivní analýzu globální finanční krize, která ovlivnila a stále ovlivňuje životy spousty lidí po celém světě. Film odhaluje naprosto neuvěřitelné poznatky, devastující praktiky velkých bank, nejen z Wall Street, v některých případech snad až demenci a pokrytectví vysoce postavených lidí.


Historie a počátek deregulací 1932 - 1998 Po velké hospodářské krizi ve 30.letech 20.století, prošel finanční sektor velkou regulací, ta většině bankám zakazovala spekulovat s finančními prostředky svých klientů a investiční banky měli malý kapitál, přesto spojené státy zaznamenávali hospodářský růst bez jediné krize. V roce 1981 se stal prezidentem Ronald Reagan, ten si vybral za ministra financí bývalého ředitele investiční banky Merrill Lynch Donalda Reagana, a s novými bankovními produkty se tehdy roztrhl pytel, banky začali prodávat své akcie a získ…

Na Fobo.cz můžete prodávat to, co umíte

Chtěl bych Vám představit svůj nový projekt Fobo.cz. Jedná se o tržiště služeb od lidí lidem. Můžete zde nakupovat služby ostatních lidí, nebo prodávat své dovednosti a to co umíte. Každý už jistě přemýšlel o nějakém přivýdělku a toto je možná ta správná příležitost, jak si vydělat peníze tím, co umíte. Nabízet jde opravdu cokoliv. Od hlídání dětí a venčení psů přes mytí aut až po doučování jazyků.

Velikou výhodou je cílení na konkrétní lokalitu. Díky tomu se Vaše služba bude zobrazovat jen lidem ze stejného města či kraje. Dalším kladem je i to, že si cenu určujete vy. Na konkurenčních serverech to často chodí tak, že je cena pevně daná a člověk se musí přizpůsobit. Chceme v České Republice vytvořit portál, kde si lidé ze svého okolí budou vzájemně pomáhat. Přidejte se i Vy a podpořte tento zajímavý začínající projekt.

Fobo.cz - Prodej to, co umíš