Grafen - okno do budoucnosti


Grafen je jedním z nedávno objevených "zázračných" materiálů, který svými vlastnostmi a možnostmi svého využití neustále překvapuje vědce po celém světě. Již teď vědci úspěšně zkoumají jeho možné využití v solární energetice, elektronice, při destilaci a separaci bez ohřevu, v ukládání energií, při detekci nebezpečných látek a podobně. Grafen jako nová forma uhlíku, tlustá jen pouhý jeden atom, zcela jistě představuje spolu s dalšími novými materiály okno do budoucnosti.

Na téma Grafen - okno do budoucnosti jsem v březnu 2012 ve spolupráci se svým spolužákem Pavlem Müllerem vypracoval svoji první práci do celorepublikové soutěže Partner projektu Enersol, ve které jsem   reprezentoval Liberecký kraj na celostátní přehlídce v Pardubicích. V květnu 2012 jsem pak v práci se stejným názvem, která vycházela z původní práce, reprezentoval svoji školu v další celorepublikové soutěži SOČ 2011-2012 (Středoškolská odborná činnost), kde jsem se umístil na 3. místě v krajském kole v Liberci. Obě práce mají čistě informativní charakter.


Kopii práce, která byla použita v soutěži Partner projektu Enersol si můžete prohlédnout zde:
https://docs.google.com/open?id=0BwT1mjLzQ0MdZWVJMUVVMWdpQ28

Kopii práce, která byla použita v soutěži SOČ 2011-2012 si můžete prohlédnout zde:
https://docs.google.com/open?id=0BwT1mjLzQ0MdZDE1WWxkUmRQVFU

Grafen - okno do budoucnosti

Grafen je jedním z nedávno objevených "zázračných" materiálů, který svými vlastnostmi a možnostmi svého využití neustále překv...